• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 02144129247-09122847548
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دانلود عمران و معماری

جزئيات دانلود

قیمت خرید و فروش و اجاره مسکن در نیمه دوم 1391 قیمت خرید و فروش و اجاره مسکن در نیمه دوم 1391

اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور
نیمه دوم 1391

مقدمه
اهمیت بخش مسکن در اقتصاد کشور و نیز حساسیت ها و تاثیرات اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن، مرکز آمار ایران را بر آن داشت تا از سال 1372 به تهیه و اجرای طرح آمارگیری از قیمت و اجاره مسکن بپردازد، از سال 1388 برای ارائه این اطلاعات از سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاك و مستغلات کشور استفاده شده است، این سامانه با هدف شفاف سازی اطلاعات معاملات املاك و مستغلات در راستای ساماندهی امور مسکن طراحی و پیاده سازی گردیده است، بنگاه های معاملات ملکی موظف هستند مشخصات کلیه معاملات خرید و فروشی که سند آن ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا م یکند را در این سامانه ثبت نمایند. این سامانه از اول آذرماه سال 1387 در کل کشور به بهره برداری رسیده است.
این نشریه با اقتباس از معاملات ثبت شده در این سامانه و پس از تعدیل داد ههای پرت، در دفتر آمارهای صنعت، معدن و زیربنایی مرکز آمار ایران توسط کارشناسان گروه آمارهای مسکن و ساختمان تهیه شده است.

گزیده یافته های آماری
با توجه به این که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کشور می شود، از این دوره متوسط تعدیل شده (متوسط وزنی) که در آن وزن هر استان با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه آن استان نسبت به کل کشور محاسبه می شود، ارائه خواهد م یشود تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.
متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختما نهای مسکونی کلنگی:
متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگا ه های معاملات 58 درصد / 37 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 4 / ملکی در کل کشور 6245 هزار ریال بوده است که نسبت به دوره قبل 4 افزایش داشته است در میان استان های کشور، بیش ترین متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی معامله شده 37819 هزار ریال در استان تهران و کمترین آن 554 هزار ریال در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
همچنین کمترین میزان قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی، مربوط به استان یزد با 42 هزار ریال و بیش ترین میزان آن در استان تهران با 197885 هزار ریال به دست آمده است.

اندازه فایل: 1.25 MB

جهت دانلود فایل ها لطفاً عضو سایت گردیده و سپس از طریق منوی ورود کاربران وارد سایت شوید.

تماس با پشتیبانی

سایت دانلود مهندسی عمران و معماری

تلفن:   02144129247

همراه: 09122847548

ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بیشترین دانلود ها

دانلود نمونه قرارداد پیمانکاری ساختمان

کانال تلگرام ما

کانال تلگرام عمران، معماری و صنعت ساختمان

فیلم های دکوراسیون و طراحی داخلی

ورود به کانال تلگرام

موضوعات دانلود

جزوات درسی و گزارش کارآموزی